| Adinutzza2013 a întrebat:

am auzit ca in timpul menstruatiei este bine sa folosesti servetele umede pentru igiena intima de fiecare data cand mergi la baie.Va rog frumos sa imi spuneti daca este bine sa le folosesc, daca da ce marca si daca dusul il pot inlocui cu acestea.cei care nu au ce face altceva decat sa rada Mentionez intrebarea nu este pentru ei! Dau funda! Va pup dulce!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti inlocui dusul cu ele, le folosesti numai cand nu esti acasa si nu te poti spala, si cum ajungi acasa trebuie sa te speli si sa iti schimbi absorbantul. Nu le folosesti de cate ori mergi la baie, ci numai atunci cand iti schimbi absorbantul in bai straine (adica o data la 4-6 ore). Cele mai bune folosite de mine sunt Lactacyd femina (le gasesti in farmacii). Sunt o solutie de avarie, nu de rutina.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Servetele de alea de bebelus, nu umede pentru maini... nu poti inlocui dusul cu acestea ci hartie igienica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se folosesc şerveţele umede de fiecare dată când mergi la toaletă, DOAR când NU eşti acasă!

NU poţi înlocui duşul cu utilizarea şerveţelelor umede!

Când eşti acasă, chiar dacă nu faci duş de fiecare dată, dar, MĂCAR te SPELI ( local ) cu apă caldă + săpun ( preferabil cu pH neutru ).

NU se folosesc diverse geluri de igienă intimă.

Toate cele bune.

| Butterfly15 a răspuns:

Bună! Și eu am citit aici-și-acolo că nu e bine să folosești ceva tare parfumat și toate chestii. poți să folosești liniștită hârtie igienică și șervețele umede dacă vrei.