| BusterBlader a întrebat:

Am avut o durere timp de 3-4 ziile la spate fix la coloana. Mi-a trecut insa acum cand respir mai adanc simt ca ma inteapa la spate la teral...am incercat sa stau un diferite pozitii culcat pe o parte pe burta prin mai multe pozitii dar nu scap de acea intepatura care apare pe partea stanga a spatelui. Fumez de 3 ani si o sa fac 17 ani. Oare ii ceva problema grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Probabil ai facut o viroza. Ar fi bine sa te consulte un medic si sa-ti faca o radiografie toracica.
http://www.i-medic.ro/analize/radiografia-toracica

| Felix65 a răspuns:

Nu te speria, probabil ai un junghi intercostal.Incearca intai cu aspirina tamponata,luata dupa ce ai mancat! Poti incerca si cu antinevralgic -cateva tablete pe zi (iei cand te doare ). Daca tot nu trece,ceri la farmacie un medicament antiimflamator, dar si un unguent din aceeasi categorie. Mare greseala faci cu fumatul! Nu ai auzit cate cancere pulmonare se fac din cauza acestui viciu?(tu nu ai cancer, acesta nu doare decat in faza terminala )Stii ce greu se moare cu o astfel de afectiune? Te sufoci incetul cu incetul ...Aduna-ti vointa si incearca sa renunti pentru totdeauna la fumat, daca tii cat de cat la viata ta!