| doareustreet a întrebat:

Buna am baut acum cateva zile cam peste masura si ma doare in partea dreapta sub coaste dupa ce bausem a doua zi am vomitat un lichid verde si durerea e de cateva zile ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o criza de colecist si ai vomat bila, ceva normal in caz de intoxicatii alimentare sau alcoolice.
Nu-i nimic, va trece in 2-3 zile, acum ai nevoie de regim alimentar sever, multe supe, ceaiuri, pezmet, fara prajeli, fara sosuri, fara sucuri acidulate, fara alcool macar 1-2 luni, pana se detoxifica ficatul.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fa-ti un ceai de sunatoare si apoi du-te negresit la medic!
Iti poti afecta ficatul.
O seara buna happy

Bula
| Bula a răspuns:

Ecou de alcool.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti vomiti ficatii ca asta te si doare, viteza la spital. Lasa bautura ca nu-i pentru toata lumea decat daca vrei sa te omori din dragoste.

| CuriousStuff a răspuns:

FUGI LA MEDIC.
Pot fi probleme foarte serioase. Boli biliare, peritonite acute... Chestii grave. Fugi la medic. Trebuie sa-ti faci analize de laborator si imagistice sa vezi exact ce e.

| untu a răspuns:

Nu trebuia sa beti asa peste masura si fara sa va controlati si iata ati vomitat un lichid verde si va doare, nu este de la ficat, ci v-ati spart vezica biliara! Beti un ceai calmant de tei cu lamaie si mergeti urgent la medicul de familie ca sa va faca un bilet de trimitere urgenta la Spitalul de Urgenta pentru a va interna!