| ciresica19 a întrebat:

Acum 3 zile m-am trezit cu o durere in partea dreapta fix sub coaste, iar cannd respiram ma intepa. a doua zi durerea am resimtit`o in partea stanga la fel sub coaste
e a 3 a zi si inca ma doare straight face mai ales cand ma asez in pat trebuie sa`mi caut o anumita pozitie sa nu ma mai doara
daca ma puteti ajuta..astept raspunsuri
va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Este o răceală a muşchilor intercostali, pune pe cineva să-ţi facă o frecţie cu spirt sau cu unguente de la farmacie pentru răceli de genul ăsta, ia o aspirină şi un ceai fierbinte şi a doua zi esti ca nou.Multă sănătate!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca durerea coincide cu miscarile respiratorii, atunci se poate sa ai nevralgie intercostala.Du-te la medicul de familie pentru tratament.

| JASMYNA88 a răspuns:

Junghi intercostal. asa a vaut si prietenul meu. dar el a mers la medic si i-a prescris ceva si de atunci nu mai are probleme. mergi la medicul de familie cel mai bine

| d4ea a răspuns:

Frectioneaza-te in fiecare seara inainte de culcare cu niste diclofenac si trece! esti ok!

| danaprv a răspuns:

Trebuie sa te freci pe gat daca respiri greu!

| ciresica19 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri>big grin