| AlexxandraGram a întrebat:

am branula cu perfuzi si abia acum am observat ca a mers jumatate de perfuzie cu capacelul de sus de pe branula desfacut.
Poate fi o problema? Se poate sa fi intrat aer pe acolo?
Acum am pus capacelul si nu mai merge deloc perfuzia!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Daca intra cat de putin aer, erai moarta pana acum. Cred ca ai chemat medicul de garda, nu?

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Si medicul de garda, ce face?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce poate sa faca? Trage un pui de somn, in Romania toate sunt facute de asa natura, sa mori pe langa spitale, in ele, etc.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai, daca ii intra aer pe vena, realizezi ca ar fi putut sa dea coltu'? Vorba lui mama, medicii din tara sunt incompetenti, nu le mai pasa de pacienti, le pasa doar de bani, atat! Oricum, cred ca e si defecta branula, trebuie schimbata,
Saraca fata, n-as vrea sa fiu in locul ei...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca n-ai card de sanatate nu esti tratat, Romania vietii! In Romania te duci cu o boala si pleci cu 5, doctori incompetenti, nu toti sunt asa! Am fost pe mana unei doctore exceptionale, mi-a salvat sanatatea, ii multumesc din tot sufletul! Sper sa se faca bine tipa de aici, sau sa fie in afara oricarui pericol, oricare este el!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ehee, prin cate am trecut eu in ultima perioada.din cauza unor medici specialisti, care mi-au spus ca nu am nimic, am ajuns sa am o fractura si cateva discuri deplasate la coloana. Norocul meu este ca am luat legatura cu un medic din tara cu suflet mare, care face operatii. A spus ca am nevoie urgenta de tratament. A venit si la mine acasa. Ma suna tot timpul. Isi da interesul de mine, nu ca cei de aici care nu m-au luat in seama.