| anonim_4396 a întrebat:

Am candida si fac tratament cu comprimate vaginale, azi mi-a venit menstruatia.mai am voie sa-mi continuu tratamentul? sau sa-l continui dupa ce trece "boala"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu in acea perioada am intrerupt tratamentul, si l-am reluat dupa.
O zi frumoasa sa aihappy

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu se face tratament cu ovule in perioada menstruatiei.Le pui degeaba.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce fel de ovule ţi-au fost prescrise...

De obicei, tratamentul cu ovule NU se întrerupe pe perioada menstrei deoarece, la reluarea acestuia, NU va mai avea efectele scontate!
În majoritatea prospectelor scrie că tratamentul NU se întrerupe în perioada menstruală - aşa că, CITEŞTE Prospectul!

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Din cate stiu tratamentele nu se fac in aceasta perioada.Asteapta sa treaca perioada si reia tratamentul.