| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe tratament cu ovule vaginale pentru candidoza. Am voie sa merg la piscina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

"Daca mergeti la bazine publice, piscine, stranduri, etc, incercati sa nu va bagati in ele oricat de curate ar fi atat voi cat si partenerii, pentru ca de obicei partenerii sunt doar purtatori."

Iti recomand sa intrebi medicul pentru o mai multa siguranta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este indicat să mergi la piscină dacă ai candidoză!

Toate cele bune.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Ai avea voie,, insa apa trebuie sa fie destul de calda, daca e mai rece s-ar putea sa nu fie bine.