| andrulina a întrebat:

Am citit pe net despre o dieta balerina si as vrea sa stiu daca ati tinut-o vreunul daca da a fuctionat? Cat ati tinut-o si cat ati slabit. Fundita:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| allinaraicu a răspuns:

Nu am auzit de aceasta dieta.Eu tot am adaugat 20 kg in jumatate de an dupa un tratament hormonal indelungat, am incercat sa tin diverse diete, dar fara rezultate, am baut si ceai special, dar nimic.Am inceput sa alerg in fiecare seara cite o ora.Am padurea aproape de casa, asa ca seara de la 19 pina la 20 alerg pe margine si acum ma simt foarte bine, intr-o saptamana am dat jos 800 gr. Sper ca macar 2kg pe luna sa dau jos, plus incerc sa maninc pina la 12 tot de ce-mi este pofta, iar dupa deja maninc mai putin, in fine dupa ora 18 nu mai maninc nimic, poate doar un ceai sau fructe pe la orele 20, dar una doua nu mai mult.Si nu banane sau struguri.Inainte daca luam cina la ora 18 pe la orele 22( pentru ca ma culc de obicei tirziu) deja mi se facea foame.Sa-ti spun acum, dupa ce alerg, imi trece foamea, mi-a disparut constipatia, totul, deci revine la normal. Poate nu iti va placea acest sfat, pentru ca sa fiu sincera nici mie nu mi-a placut la inceput si a trebuit sa fac mare efort ca sa incep, dar startul e mai greu, insa pe urma, parca asa si trebuie sa fie.Incearca.Eu de la 49kg, am ajuns la 70.Acum am 69, 200. Te tin la curent pina la sf. lunii ce se intimpla.winkingBafta.

2 răspunsuri:
| mary_4765 a răspuns:

Am ancercat sa o tin, dar sa stii ca nu e atit de bine precum pare.pentru ca sa mananci in fiecare zi cate doua oua nu e normal.si anca iti strici stomacul...mai bine mananca normal si sanatos... fa cat mai mult sport chiar te ajuta si un primblu

| Mara a răspuns:

Gandeste'te putin: acolo scrie ca dai jos un kg pe zi.Cu cat dai mai mult si mai repede jos, tot la fel de usor si repede o sa te ingrasi la loc.Depinde ce varsta ai. Daca ai pana in 18, atunci ar trebui sa renunti doar la alimentele daunatoare(multa paine, chipsuri, sucuri, etc). Mie mi se pare dieta asta ceva mult prea"divin" laughing adica un kg pe zi?! trebuie sa fie ceva ascuns.