| LoveBlind a întrebat:

Am citit un raspuns de pe TPU``slabesti 8kg in 2 saptamani daca mananci 3 zile la rand orez fiert cu mar ras apoi faci pauza o zi (adica poti manca si altceva) si apoi iar tii 3 zile. iar 1 pauza si tot asa.stiu de la un doctor``voi credeti ca va functiona asta.Eu as vrea sa incerc.(fix in 2 saptamana plec la mare si vreau sa arat bine~~)Vreau sa stiu si parerea voastra~Plzz.Sau daca stiti voi alta matoda. Funda restul vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să arăți bine învață să mănânci, nu să aplici diete în prag de plecare la mare!
Nu te sfătuiesc să urmezi dietea menționată de tine, alimente cu calorii puține și mult sport.
Pa, pa.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Nu am auzit in viata mea de asa ceva,+ nu e bine sa slabesti in 2 saptamani 8 kg.Eu sunt sigura ca arati bine si nu doar prin greutate arati bine...Ce-a mai buna metoda si ce-a mai sanatoasa este sa faci mult sport,sa mai dai pe la sala,sa mananci multe salate,sa mai reduci din portia zilnica de mancare,sa mananci multe fructe happy.Daca vrei sanatate nu te lua dupa toate retetele babesti si punete pe sport. Daca vei vrea sa faci un sport anume pentru un timp lung poti face atletism, dans modern, baschet. Sper ca ti-am fost de folos.Succes si distractie placuta la mare happy

| MititiCa a răspuns:

Bunabig grin.
imi dai si mie un msj sa`mi spui daca a tinut`o cineva?big grin.
te rogbig grin.
ca as tine`o si eubig grinsmug.
mz>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabe sanse sa slabesti 8 kg in 2 saptamani,de altfel nici nu este recomandat lucrul acesta.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene),legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Nu vei obtine rezultatele dorite in doar 2 saptamani, dar le vei obtine intr-un timp satisfacator.Succes.