| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat recent argila si am citit pe prospect ca nu este indicata consumarea ei pe perioada ciclului menstrual, dar nu scrie si de ce.Totusi scrie ca argila nu are contraindicatii, atunci nu inteleg, ce se poate intampla daca iau in aceasta perioada?
Am cautat si pe internet, dar nu gasesc nimic folositor.Chiar doresc sa incep acum cura, nu mai pot astepta.
Ma poate ajuta cineva? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Daca scrie ca nu poti folosi cind ai menstruatie asteapta 2 sau 3 zile. sa nu iti faci rau. ca nu este un capat de tara daca amini cura cu 2 sau 3 zile. sanatate ai grija de tine

| claudiea79 a răspuns:

Desi intrebuintarea argilei are putine contraindicatii, folosirea ei nu este recomandata femeilor aflate in perioada menstruatiei sau in cazurile de constipatie severa, fiind necesar sa cereti sfatul unui medic, in cazul in care aveti diverse probleme de sanatate, inainte de a incepe un astfel de tratament.am citit pe netul. feminin. este un articol mai mare