| AlcoholicSmile a întrebat:

am dat cu piciorul de >burdura:", stiu ca pare stupid dar sa continui am dat cu piciorul de burdura si nu am patit nimic in ziua aia doar ca ma durea, am facut efort, am alergat etc si a doua zi dimineata s-a umflat, nu pot calca deloc de picior decat pe calcai si e vanatstraight face e posibil sa fie rupt? Mama mea nu vrea sa ma duca la doctorstraight face. Cand fac efort se umfla mai tare. Cand calc pe el imi furnica sh il trag inapoi.straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Se poate se fie o fisura, o entorsa sau doar o echimoza.
Simtome exacte (100%) am avut si eu, si am patit de 2 ori... dar nu cu bordura laughing

| thedistroyer a răspuns:

Posibil sa fie rupt sau doar sclintit ...Si e bordura nu burdurabig grin

| zenon1 a răspuns:

E grav trebuie ghips dar n e rupt