| iknweverything a întrebat:

Bună... am de foarte mult tip probleme cu acneea, dar pana acum a fost moderata - severa. Acum însă mi-a apărut pe frunte un fel de umflătură tare dureroasa la atingere și cu roșeață.Mi e foarte frica sa nu fie vorba de un nodul /chist. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la dermatolog.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai mult ca sigur este un cos mai maricel, o consultatie la dermatologie te-ar ajuta in acest caz.

| Lostlyric a răspuns:

Ai acnee chistica. Nu e atat de grava cum pare. cosul va disparea, insa acneea nu. Si s-ar putea, cu timpul sa apara cosuri la fel ca acesta, peste tot. Daca nickname-ul tau este corect si ai pana in 30 de ani, du-te la un dermatolog. Sunt nenumarate optiuni pentru a o trata.

| Lostlyric a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, iti pot face o recomandare buna de un dermatolog.