| CranK71 a întrebat:

Sal tuturor, am o problema urgenta, acum in jur de 4-5 luni mi-a aparut pe piciorul stang, la distanta in jur de 5-7 cm de zona genitala o umflatura, in timp umflatura s-a marit dar eu nu am fost la doctor, acum era si foarte putin vanata si ma intepa la atingere (mentionez ca pana acum nu aveam probleme cu ea) si acum am spart-o, si a iesit numai sange, as mai putea scoate sange dar mi-e frica, acum a ramas ceva tare inauntru, stie cineva ce este? si daca este bine ca am spart-o? (intreb asta doar deocamdata, pentru ca sunt ingrijorat, maine voi merge la doctor) multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Este posibil sa fii avut un furuncul. Chestia tare reprezinta ori sange intarit ori s-a calcificat ceva. E un raspuns normal.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala zona cu ceai de pelin si adreseaza-te medicului de familie.
Nu stim despre ce este vorba, poate fi vorba despre un cos/un furunc/ ori poate te-ai epilat.
Sfatul medicului conteaza cel mai mult
O zi frumoasa sa ai si sanatate multahappy

| CranK71 explică:

Pardon, pe piciorul drept, dar nu cred ca conteaza