| Marian_Dolha_1996 a întrebat:

am depus un efort fizic foarte mare cu bratele dupa mult timp dupa ce nu am mai facut efort. si am o febra musculara foarte severa, si o mica vanataie pe biceps care nu o aveam inainte de acel efort,( nu e fractura musculara) nu stiu exact ce poate fi, tin sa precizez ca mi se vad si venele mai tare ca de obicei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

E normal sa ai febra din moment ce ai tras tare din prima. Vanataie este datorata faptului ca te-ai lovit in timpul antrenamentului... Iar venele se vad mai evidentiate ca de obicei deoarece esti pompat de la exercitiile de biceps.

Va trece in cateva zile, poti incerca sa iei aspirina sau niste unguente de la farmacie.

Succes,