| Andreeeeeaaaa859 a întrebat:

Am doi dinți din partea de sus,din față,cariati. Sunt cariati pe partea de dinauntru,când zambesc nu se observa deloc. Vreau sa ma duc la dentist săptămâna viitoare dar mi e frica sa nu ii scoată,pentru ca după o sa am nevoie de implant și cred ca e destul de scump. Știu ca dacă nu ma voi duce se vor strica și mai tare și atunci poate chiar ii va scoate. Vreau sa știu dacă se pot repara fără sa fie scoși, in situația mea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu-s mari cariile se pot repara. In plus esti sigura ca simti carii pe ei? E destul de normal sa ai acel tartru pe interior care e mai galbui/maro.

| Apollo007 a răspuns:

Cu cat stai mai mult acasa fara sa te duci sa iti rezolvi problema cu atat starea danturii tale se va inrautati, reparatia va fi mai costisitoare si mai complexa. Du-te nu mai sta lasa frica!