| AnnaBebitza a întrebat:

am facut analize de urocultura si coprocultura si doar atat mi a iesit la coprocultura: http://picpaste.com/3121-24mRRZNh.png sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ce să mai aştepţi?

În principiu, rezultatul analizelor este BUN happy
Totuşi, ceea ce ridică oarecare suspiciuni este faptul că, la examenul microscopic, s-au identificat "frecvente celule micotice" - ceea ce sugerează o eventuală micoză ( posibil o candidoză ) parţial tratată sau o contaminare ( a materialului recoltat ) cu secreţie vaginală ( în cazul unei candidoze vaginale/genitale )...

Oricum, rezultatele analizelor TREBUIE interpretate de medicul de familie/medicul curant ( cel care ţi le-a recomandat ) în context clinic - ţinând cont de "istoricul" afecţiunilor pe care le ai, de simptomatologia pe care o prezinţi şi de rezultatul altor analize/investigaţii!

Toate cele bune.