| anonim_4396 a întrebat:

Am facut avort pe 15 ianuarie iar pe 21 februarie mi-a venit iar luna aceasta nu mi-a venit. este posibil sa se fi produs vreo schimbare in organismul meu sau sunt sanse sa fi insarcinata din nou pntru ca am avut un mic accident in timpul actului sexual si prezervativul a ramas in mine dar nu si-a dat drumul in mine. Au trecut 12 zile de atunci. daca fac un test de sarcina care este probabilitatea sa iasa corect? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa 10 zile prin analiza de sange in vederea determinarii hormonului de sarcina hCG la orice laborator de analize medicale.

| neutrino a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa cum bine stii, dupa 21 de zile de la data sexului.

| SkyPilot a răspuns:

Se poate ramane si din lichidul lui preejaculator.
Ambele variante sunt posibile in cazul tau.
Testul de laborator se face deja si este mai precis (se testeaza nivelul unui hormon in sange). Pentru cel de la farmacie mai ai de asteptat inca 9 zile ca sa fie concludent.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Si cam cat ar costa daca imi fac un test de sange.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Si cam cat ar costa un test de sange?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de preturile practicate de fiecare laborator in parte. In oras la mine (Baia Mare) pretul variaza intre 8 lei la Medcenter si 15 lei la Somesana, rezultatul se primeste in max 24 de ore

| Cezar2009 a răspuns:

Priveste te rog altfel pe viitor "subiectul" aceasta... :(
Indiferent cate saptamani sunt, acolo s-a nascut si e o fiinta umana. Imi pare de omuciderea la care corpul tau a fost martor. :(
Daca nu regreti lucrul acesta, sa stii ca nu ar fi primul caz. Nici "tatal" care si-a sugrumat fetitele nu cred ca a regretat prea mult... :( :(

http://www.youtube.com/......ttp?/watch