| nyko06 a întrebat:

am facut basici la degetele de la mana deapta care sau si spart ce as putea pune ca sa se usuce mai repede? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristizor a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci acum astepti sa se usuce si sa se puna stratu de piele nou... bandajeazale dar asa se vindeca mai greu neavand aer sa se usuce

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Se vindeca de la sine, nu prea ai ce sa le faci.
Da-te cu tinctura de propolis ca sa nu te infectezi sau cu Mibazon crema si pune-ti deasupra un leucoplast.Iti trece in cateva zile.

| alexandraalis a răspuns:

Baneocin pudra. (pentru verificarea raspunsului poti intreba un cadru medical)

| cristizor a răspuns:

Daca le spargi o sa faci pe tine de durere dar da or sa se usuce in maxim 2 zile in care nu mai poti sa atingi nimic cu mana

| nyko06 explică (pentru cristizor):

Din pacate sau spart deja a si venit pielea aceea jos e carne vie nu stiu ce sa fac sa se vindece.

| cristizor a răspuns (pentru nyko06):

Nu mai ai ce sa faci acum astepti sa se usuce si sa se puna stratu de piele nou... bandajeazale dar asa se vindeca mai greu neavand aer sa se usuce