| mmimmi a întrebat:

am facut o basica din cauza pantofilor cu toc.stiti vreun leac natural sa imi treaca mai repede? funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebytza_8884 a răspuns:

Patlagina este cea mai buna.....am avut si eu o besica si s.a umflat tot picioru si m.am dat cu patlagina si mi.a trecut....asa ca pune.ti patlagina si iti va trecetongue

1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Compeed – plasturii pentru tratarea basicilor (flictenelor)

Procedura de vindecare a unei basici, ca de altfel a oricarei alte rani, implica doua componente: inlaturarea durerii si tratarea leziunii. Efectul este cel scontat doar in cazul in care cele doua componente actioneaza in tandem. Altfel, problema este doar ameliorata si nu inlaturata. Acesta este elementul care transforma Compeed intr-un expert si nu un simplu paliativ. Mai mult decat atat, stick-ul lubrifiant ofera si solutia pentru preventie.