| Secsitive a întrebat:

Am fost acu' 3 săptămâni la pneumolog, i-am spus că am o tuse seacă rămasă de la răceală, și nu se mai duce. Mi-a făcut un control, mi-a spus că am urme de candidoză (din cauza augmentinului, am luat timp de 7 zile, și am făcut candidoză vaginală )și mi-a dat să cumpăr nistatină, glicerina cu stamicin, stodal și decasept. Bun..glicerină n-am găsit la farmacie. Decaseptul îl terminasem în 3-4 zile, Stodalul nu prea, deoarece mama mea m-a pus să beau ceai de cimbru și să nu mai iau sirop..de nistatină ce să mai zic. nici n-am început cutia, mi-era frică că dacă o începeam dispărea efectul contraceptiv al anticoncetionalelor(Diane 35).așa, și după 4 zile tusea n-a mai insistat, dar dupa aia iar a început ..mai tare...am început să iau stodal, l-am terminat.Nu s-a ameliorat tusea, simt că tusea e seacă, dimineața se rupe + îmi vine să tușesc obligat forțat, seara iar e seacă și tot așa, mă enervează răulaughing).iar acuma nu știu ce să fac, am început azi să iau nistatina. oare se mai ameliorează tusea? scade efectul Dianelor? (ginecoloaga a zis că n-are nimic, nu scade nimic.dar am mai citit și pe alte site-uri că cică le-ar scădea efectul ). Help me!puppy dog eyes dau fundă ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si pe tine ce te doare cel mai tare? faptul ca scade efectul anticonceptionalelor? ori sa te faci bine?
Daca ai tuse seaca si simti ca ai ceva in gat(sputa) trebuie sa mergi la pneumolog sa ii explici situatia si sa iti dea un tratament adecvat sa elimini mucozitatea din gat.
Ii explici si de pastilutile anti sa vezi ce reactie are si ce este de facut.
O seara buna happy

| cristimihailov a răspuns:

Du-te din nou la medic si prezinta din nou situatia.