| Andreea50 a întrebat:

Diane 35 interactioneaza cu Doxiciclina? Am citit ca antibioticele pot diminua efectul contraceptiv, dar cum ramane cu celelalte efecte ale "dianelor"? Vor fi si ele afectate de antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe perioada tratamentului vor fi diminuate toate efectele pastilelor anticonceptionale (si cele contraceptive si cele hormonale).

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Diminueaza toate efectele aferente contraceptivului, nu numai efectul anticonceptional.

| Andreea50 explică:

Nimeni nu stie? sad