| RyAngel a întrebat:

am fost astazi prima data la epilare cu ceara la salon (ma mai epilasem cu benzi si epilator acasa ) si initial totul era ok, apoi la 4-5 ore pielea s.A inrosit foarte tare si nu stiu cu ce trece. Acum arata asa :http://temani.sunphoto.ro/Inrosire_epilare/103331668

Si maine ar trebui sa merg la plaja, dar nu stiu cu ce sa rezolv problema. Nu stiu nici daca e vina faptului ca ceara era prea fierbinte - nu mi se parea- sau am eu pielea prea sensibilă si trebuie calmata cumva... Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dandana2015 a răspuns:

Alifie de galbenele

| Isabella_Isabella_1990 a răspuns:

Incearca Oximed spray. are hidrocortizon si tetraciclina. este bun si pentru ameliorarea inflamatiei, durerii si preintampina. Vad ca nu ai infectie acolo, deci poti folosi sprayul (pe infectie daca pui hidrocortizon supureaza mai rau). Efectele le vezi destul de repede, dupa a 2 sau a 3a aplicare. Eu la o arsura destul de urata am dat din 4 in 4 ore, si a mers perfect. Multa sanatate!