| Andreea1095 a întrebat:

Dacă am pielea foarte sensibila și merg sa mă epilez cu ceara la salon e posibil sa mă aleg doar cu iritatii? cât tine un epilat cu ceara?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, la pielea sensibila nu-s recomandate cremele sau epilatoarele, dar ceara naturala este cea mai buna si cea mai putin iritanta.
Iar daca te dai pe mana unei cosmeticience bune, atunci chiar esti super incantata.
In pricnipiu, un epilat cu ceara tine 3 saptamani, dar depinde cat esti de "bruneta" ca se vede mai repede la brunete, decat la blonde.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nimeni nu-si doreste o piele sensibila! Posibilitatea ca sa apara iritatia este mare.Incearca sa te hidratezi inainte dar si dupa cu o crema buna, speciala pentru iritare... daca se poate de musetel. Epilare cu ceara este cea mai eficienta metoda e indepartare a parului, firul de par crescand intr-un interval de 2-3 saptamani.Meriti"a doua sansa"

| popescucarmen43 a răspuns:

Te duci la salon si ii spui doamnei de acolo sau domnului ca o ai sensibila, ea va stii cu ce sa te deie ca sa nu te iriti