| nexT_2456 a întrebat:

Am fost azi la o clinica privata si cei de acolo au zis ca nu lucreaza cu Casa de asigurari, deci daca nu lucreaza cu C. A nu mai este valabila trimitere de la medicu de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Daca este clinica privata, trebuie sa platesti si consultatia si orice interventie. Poti sa te programezi la spital la specialitatea unde ai fost trimisa.Sau la o policlinica.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este valabila, dar iti platesti integral analizele. Nu sunt acoperite de casa de asigurari.

Abh
| Abh a răspuns:

Exact, daca nu au contract cu CAS-ul, vei fi obligata sa platesti consultatia.

| AdelinaC a răspuns:

Daca nu lucreaza cu CNAS trimiterea de la medic nu este valabila pentru acea clinica.