| DrageanElena a întrebat:

Am fost la doctor mi-am facut niste analize.pentru ca ma simteam foarte slabita.ameteam des.si mi-a iesit ca am glicemia scazuta(normal e intre 80 si 120 si eu am 71)...se poate sa fie doar de la asta? in rest nu am probleme...eu ma asteptam sa am lipsa de calciu...sau stiu eu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Nu este f. mica, dar iti poate da stari de rau. Mananca mai bine, pentru ca intr-o criza de hipoglicemie te vei speria f. tare(nu vei putea sta "in picioare", transpiratii reci si o stare da rau ca simti ca vei cadea)... si nu cred ca este asa greu sa te hranesti...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La o glicemie de 71 poti avea ameteli, stari de slabiciune si tanspiratii reci, mai ales cand esti nemancata. Probabil ai tu niste probleme de reglare a glicemiei, dar cel mai eficient tratament este sa mananci regulat, sa nu sari niciodata peste micul dejun si, eventual, cand ti-e rau sa mananci cate o bomboana.

| DrageanElena explică:

Mia zis ca mananc bine...doar ca sa beau ceaiuri cu lamaie si miere. a zis ca nu e de la mancare.