| coco_9516 a întrebat:

Buna am fost operat acum o saptamana de abces perianal, a recidivat a patra oara, poate sa-mi spuna cineva cauza acestora de ce apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......rianal_982 poti citi ce te intereseaza. Si eu am fost operat, in urma cu 3 ani si de atunci nu am mai avut probleme. Sanatate si numai bine!

1 răspuns:
| tyana a răspuns:

Trebuie sa ti se faca o cultura la un laborator din acest abces, sa vezi ce bacterie determina aceste recidive, si sa faci sterilizarea cu antibioticul corespunzator.