| mitusimona a întrebat:

am inceput sa iau L-carnitin de la Hofigal...o capsula dimineata si una seara...fac si sport [ fitness]. credeti ca ma ajuta sa slabesc? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ia inainte de antrenament, ala e cel mai important moment si tu fix atunci nu iei. carnitina mareste arderile prin folosirea grasimilor pentru energie, acest lucru se intampla in timpul antrenamentului.

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Nu stiu cat de mult de ajuta sa slabesti. Dar daca vrei cu adevarat sa slabesti fara riscuri de sanatate, acceseaza lumeaplantelor.info. Este websitul meu si acolo vei gasi tot ce doresti in acest domeniu. Sper sa te ajute acest raspuns.

| viooiv a răspuns:

Parerea Mea!
Incearca sa-ti faci un program alimentar strict, maninci de 4 ori/zi.cate putin si bea lichide multe cel putin 1, 5l/zi, de preferinte apa.nu lichite dulci.
Manainca putin si des si fa sport si vezi rezultatele dupa 3 luni.A! nu mai manca decit o felie de paine la o masa.

| naturistul a răspuns:

La recomandarea cui? stevensegal83@yahoo.com

| mitusimona explică:

Nu ma bazez pe pastile, tin si o dieta si fac si sport. vroiam sa situ doar daca sunt bune de ceva.

| daiiaforyou a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa mananci mai sanatos si sa faci mult sport. Nu te baza pe pastile, deoarece ele ori nu au nici-un efect ori o sa iti faca rau. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking!