| Bogdanyoooo a întrebat:

vreau sa slabesc dar mai ales la fata. Credeti ca un masaj facial m-ar ajuta? Sau se poate sa slabesc din sport si la fata.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, in fiecare dimineata si seara cand aplici crema hidratanta maseaza fiecare zona minim 30 de secunde. De asemenea, misca-ti des muschii fetei, misca-ti obrajii, zambeste larg, "suge-ti" obrajii etc.
Daca slabesti ca si numar de kilograme se va vedea si la fata, bea multa apa, evita grasimile si dulciurile.

| wolder a răspuns:

Slabesti in tot corpul daca slabesti

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/12/haisaslabim/

| CristinaSNC a răspuns:

Mananci sanatos, faci sport, poti sa faci si masaj deoarece ajuta pielea sa ramana intr-o forma placuta pe parcursul procesului de slabire. Stiu ca, Corina s-a ajutat de ceaiul verde atunci cand a slabit si sincera sa fiu si eu beau ceai verde si este foarte bun pentru sanatate, este bun pentru stomac si ciurculatie, bea cam 2 cani pe zi, fa sport, renunta la dulciuri si grasimi in exces si totul va fi bine. Sa nu te infometezi ca nu rezolvi nimic. Daca vrei poti sa mergi la medicul de familie sa iti dea un regim adecvat pentru tine happy.

| Kenya a răspuns:

Sigur ca mesajele faciale sunt bune. Dar trebuie sa mananci sanatos, sa bei multa apa, sa faci sport.
Iti recomand urmatorul articol care te va ajuta : http://m.ele.ro/......-fata-6766

| AlissBrie a răspuns:

Evita pe cat posibil sa manaci sarat! Exclude sarea o perioada, deoarece aceasta retine apa in tesut, si eu m-am confruntat mai de mult cu asa ceva e destul de naspa.Imi faceam masaje faciale folosind creme hidradante sau in orice moment al zilei.

| TatianaIstrate a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=swK5sW3XE7o Si gimnastica faciala e excelenta daca vrei sa slabesti la fata.

| anonimusananan a răspuns:

Masajul facial nu te ajuta.
Sportul nu te ajuta mult daca nu tenunti la grasimi, dulciuri si chiar paine. Si eu am avut probleme cu Kg acum un an si nu am reusit sa slabesc pana nu am renuntat la mancarea nesănătoasă