| roberta_9562 a întrebat:

TPU! :X am si eu o problema (care am avut-o mereu) kg in plus, mai ales in zona fundului si a picioarelor(aproape toti din familie suntem asa)...Mama mi-a spus ca nu o sa slabesc niciodata cat vreau in aceste zone pentru ca asa suntem,, din neam". chiar credeti ca nu este posibil cu o dieta si sport?

P. S. eu intr-o zi mananc cam un bol de lapte cu cereale fitness, 2 cremwursti(dimineata) si o portie de mancare gatita (seara la 6). cat ar trebui sa mai reduc din mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pai, eu mananc mai mult decat tine! dulciuri si fructe( care si ele au carbohidrati destui! ) Ma confunda lumea cu fiica-mea( evident, daca ma priveste din spate ca din fata, muzeu sunt!)

Asa ca, mama ta are perfecta dreptate! Conformatia trupului tau este dictata de catre genele mostenite si chiar dac'ai slabi vreun kil, doua, tot nu se va schimba! ai fi mai subtirica de la bazin in sus iar coapsele si funduletul ar ramane tot zonele cele mai "iubite" de tesutul adipos! Oricum esti frumoasa prin tine insuti iar cel care va sti "sa vada" va vedea!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu mi se pare ca mananci mult. Probabil ca nu la alimentatie trebuie umblat. Probabil nu faci suficienta miscare, sport. In general cand se ingroasa picioarele si fundul este din lipsa miscarii. Daca medical n-ai voie sa faci miscare poti sa mergi, plimbari lungi. Daca nu poti sa faci fitness alaturi de cerealele pe care vad ca le mananci. Daca nu slabesti nici asa, cred ca ar fi mai bine sa mergi la medic, poti sa ai probleme cu glandele.

| traficanta a răspuns:

Pisi, se poate slabi cu mult sport si cu o alimentatie sanatoasa, nu conteaza ca asa sunteti din neam. Nu mai manca prostii din alea de cereale fitness si nici cremvusti, ca nu ai voie mezeluri de niciun fel daca vrei sa slabesti.Si mancare gatita.mm.eu cand am slabit am renuntat de tot la ea

Important e sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari care constau in fructe.Cat mai sanatos sa fie. Dimineata iti recomand sa mananci un iaurt simplu cu 2 felii de paine, sau unt cu gem pe 2 felii de paine, si atat dimineata, la pranz o supa usoara sau un gratar de piept de pui, si seara salate cat mai diverse cu iaurt sau gratar din peste sau carne fiarta usoara.Ai din ce alege. Cam 1 luna sa o tii asa si o sa vezi rezultate. si sport bineinteles in fiecare zi 30 de min, sa pui accent mult pe picioare si pe fund, cauta pe youtube pilates si tae-bo big grin ai ce sa faci laughing numai sa vrei. o sa reusesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ti o dieta, bazata pe consum de fructe, legume s.a.md plus exerciti fizic este imposibil sa nu slabesti. Trebuie sa fi perseverenta, sa ai ambitie si sa nu te lasi invinsa de vorbe. Dovedeste-ti tie si apoi celor din jur ca poti slabi. Mult succes!

| alma1115 a răspuns:

Eu cred ca poti slabi prin dieta si sport, este foarte bine ca numai mananci dupa 6 seara, ce-l mai bine ar fi sa nu mai mananci paine, dulciuri si grasimi si bea foarte multa apa, bafta.