| NOnameLoveLaLaLa a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturile voastre. Acum cateva luni am comandat o carte de pe internet"cum sa scapi de alunite si orice semn al pielii in cateva zile". Am avut o alunita mica pe nas, dar cu ajutorul carti am eliminat'o. credeti ca putea fi cancerogena si pot sa fac cancer sau ceva... Mentionez, erau trucuri babesti! FUNDA. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat nu ai dat cu chestiile alea dupa ureche, ci pe alunite selectate de dermatolog, ca fiind fara risc, nu ai motive sa te temi. daca nu te-ai dus la dermatolog, inseamna ca ai facut o mare tampenie inducand regresie in niste alunite despre care nu stii daca au potential de transformare maligna. Din pacate, nu prea mai ai ce face acum, trebuie sa astepti sa vezi ce se va intampla.

| iulyan_9096 a răspuns:

Daca atunci cat ai eliminato a curs sange este posibi sa faci cancer dar daca nu a curs sange nu ti se intampla nimic, si eu am avut o alunita pe gat si am dat cu mana pe ea si s-a rupt putin si m-a usturat cateva minute si mi-a trecut, si mi s-a intamplat de mai multe ori.

| NOnameLoveLaLaLa explică (pentru iulyan_9096):

Nu mi-a curs sange nu ma durat deloc.