| AlexandraElena12 a întrebat:

Buna!
Am menstruatie de aproape 2 ani, am 13 ani si in ultima perioada menstruatia imi venea regulat, dar luna trecuta mi-a intarziat 1 saptamana si cateva zile, iar luna asta trebuia sa-mi vina pe 6-7 si nu mi-a venit nici pana in momentul de fata.e posibil sa fiu racita? Sau daca nu, de ce imi intarzie?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Irina36 a răspuns:

Pot fi multe cauze: raceala, infectii, schimbari hormonale etc. Daca mai intarzie vreo cateva zile eu zic sa consulti un medic sau pe mama ta.

| huoriel a răspuns:

Motivele sunt numeroase: raceala, stres, schimbari de temperatura, etc. Poate sa fie ceva normal sau poate fi un semn de ingrijorare. Observa-l pentru ca isi poate schimba caracteristicile in timp, tu fiind inca tanara.