| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostu din luna februarie nu mai am ciclu si am facut un test de sarcina si a iesit negativ ce poate fi? sarcina? sau dereglare? si nici acum nu am ciclu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dereglare grava, posibil chisturi ovariene. Du-te cat mai repede la ginecolog, nu mai astepta ca se va agrava si mai mult.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Daca testul de sarcina a iesit negativ atunci putin probabil sa fie sarcina... probabil este o dereglare hormonala sau o infectie... mergi la un ginecolog ...numai el poate sa iti spuna exact ce ai... mergi la un control... poate ai nevoie de anticonceptionale pentru reglarea ciclului... ar fi bine sa iti faci si niste analize hormonale... dar prima data du-te la ginecolog si apoi intreaba medicul de familie daca este nevoie sa te trimita la un endocrinolog... sanatate

| Mariana_8059 a răspuns:

Mie mi-a intarziat acum 1 an aproape 6 luni de zile. Si am facut o gramada deteste de sarcina.am fost la medic ginecolog .si am ajuns la unul endocrinolog care mi-a spus ca din cauza stresului( pierdusem telefonul mobil, avream examene, imi murise pisica ) s-a dereglat. Mi-a dat un tratament cu pastile anticonceptionale orgametril si l-am luat imediat. Dupa 2 ore mi-a venit ciclul. Normal. curat.si m-a tinut 5 zile. Te sfatuiesc sa te duci atat la un ginecolog cat si la un endocrinolog.Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MERGI LA MEDIC. prietena unui prieten de`al meu a avut ceva asemanator.si au mers la medic (crezand ca a ramas insarcinata).si medicul a spus ca este o dereglare.si s-au linistitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)