| Anonimus638 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul deja de 2 zile, am făcut test de sarcina și a ieșit negativ.
Luna trecută am avut ciclu pe 28 și acum aștept să îmi vină.
Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul facut este incorect si inutil! Un test facut la 2 zile de intarzieri este inutil, fiindca ovulatia a fost acum 14 zile, deci imposibil sa arate corect.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, pentru a arata corect si sigur daca esti sau nu gravida.

| Kalibi1327 a răspuns:

Crede-ma ca am fost în situația ta, mia întârziat aproape 3 sap. Din cauza corpului sau cum ai început viata sexuala organismul tău se schimba, este normal sa iti întârzie după 10 zile este mai rău gen doar nu iti face griji pun pariu ca ti-a fost frig la picioare și ai fost răcită jos, sau din cauza unor exerciții sau ceva de genu nu iti face griji pentru c apoate întârzia și din cauza stresului și crede-mă am fost în situația ta de foarte multe ori.

| Anonimus638 explică (pentru Kalibi1327):

Da dar mi am început viața sexuală aproape de 1 an