| WholeWorldTeam a întrebat:

Am nevoie de părerea cuiva care cunoaste lucrurile astea, Desi am doar 19 ani, datorita unor probleme familiale am pus multe la suflet iar de ceva timp am început sa am dureri in zona inimii sa stau rău cu somnul.Doctorita de familie mi-a dat un medicament pentru reducerea vstailor inimii pentru ca am pulsul foarte mare si un altul care trebuie sa-l iau înainte de culcare.Problema e ca durerile in zona inimii continua si mă cam tem... Nu sunt puternice ci asa mai slabute, dar mă tem.Ce este ciudat este ca doar atinganduma in zona inimii mă si doare.Si îmi pare un pic ciudat pentru ca inima e in cutia tiracica nu? Sub oase, cum ar venii.Astept niste păreri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cel mai bun medicament este increderea in Dumnezeu.
Se administreaza prin citirea Bibliei in fiecare dimineata, si cu rugaciune.
Exista o relatie foarte stransa dintre minte, trup si suflet. Daca una din acestea sufera, atunci sufera si celelalte; daca una este sanatoasa, atunci pot fi sanatoase si celelalte. Increderea in Dumnezeu -apropierea de El- aduce sanatate intregii fiinte omenesti.

| SimonaCristina a răspuns:

Ai facut atac de panica,; daca doctorul nu ti-a prescris medicatie antianginoasa (petru durere de inima) ia sedative (pasiflora, sedativ PC) seara, bea ceai de tei sau lapte cu miere si incerca sa nu te mai gandesti la aceasta problema. Fa pentru siguranta si o electrocardiograma la orice camera e garda apropiata. Sanatate! Funda?

| ElennaGlc a răspuns:

Pentru probleme de inima nu trebuie sa mergi la medicul de familie. ai nevoie sa consulti un cardiolog cat mai curand.