| sayurik a întrebat:

Buna

Am nevoie de un sfat..In ultima vreme racesc foarte des si am inceput sa simt o durere in zona plamanilor (in special dupa ce vin de afara).As vrea sa merg sa fac o radiografie pulmonara undeva in Cluj-Napoca si sa-mi poata fi interpretata pe loc de un medic...Imi poate recomanda cineva un cabinet, un medic, o clinica ceva unde as putea merge in Cluj? N-am idee unde sa merg si ce fel de medic sa caut. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi pentru un prim consult la medicul tau de familie, iar te va indruma catre un medic pneumolog. http://www.i-medic.ro/boli/pneumoftiziologie

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cel mai indicat e sa te adresezi medicului de familie si apoi vei fi trimis catre medicul pneumolog, acolo va constata daca trebuie sa iti faci film ori ba, si tot medicul pneumo iti va citi filmul.
te poti duce si la urgenta
O zi bunahappy

| RAY a răspuns:

Ai bronsita la fel am avut si eu, manca usturoi cu miere zilnic timp de o saptaman plus supa de pui, ceai si somn, putina miscare nu strica o plimbare, orice clinica are asa ceva, poti respira usor? cand te dor plamani?

| sayurik explică (pentru RAY):

Multumesc de sfat. Da respir normal, plamanii ma dor cand ies afara sau dupa ce vin de afara. Sunt mai slabuta si mi-e frig oricate haine as pune pe mine.

| RAY a răspuns (pentru sayurik):

Sa te duci la un consult nu e normal asa ceva

| VladHelp a răspuns:

Esti mai sensibil/a la vremea rece. Cat despre plamani, mergi la un medic cu experienta.

| tpuuser16 a răspuns:

Si lasa fumatul cel putin perioada asta.

| sayurik explică (pentru tpuuser16):

Tin sa te informez ca nu am fumat niciodata