| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o dilema, am 18 ani si azi m-a apucat din senin o stare asa ca de ameteala si imi batea inima putin mai alert, desi nu faceam mai nimic, simt inca asa ca un gol ciudat in stomac si tremur putin..eu m-am gandit ca o fi de la faptul ca nu prea mananc asa des cum ar trebui dar nu stiu, e prima data cand mi se intampla, de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate fi un atac de panica. Poate esti stresat, suparat, trist, speriat de ceva si din cauza asta.
Daca nu ai niciuna de mai sus, poate erai obosit, nemancat. Daca nu te alimentezi bine si nu dormi noaptea cum crezi ca rezista organismul tau?

| SilviaDulcik a răspuns:

La spital sau la o clinică privată poți primi un răspuns mult mai bun.

| Savina23 a răspuns:

Buna! cauzele pot fi multe,anemie,lipsa de calciu.Fa ti niste analize,odihneste te cat trebuie,bea multe lichide sa te hidratezi,evita energizantele, ness ul, cafeaua, cola, ia ti niste vitamine si iti vei reveni.Ai grija de tine!