| Tzigaret a întrebat:

Salut.
La starile de anxietate poti avea si batai neregulate ale inimii?
Am patit asta aseara cand stateam in pat, aveam o senzatie tare urata in stomac, ca si cum ma strangea stomacul urmata de o frica si cand se intampla asta simteam cum inima se opreste pentru 1 secunda.E ciudat ca se intampla asta doar cand eram pe punctul sa adorm, tresaream imediat cu senzatia ca inima nu mai bate. Daca ramaneam treaz inima batea normal, insa cum imi venea somnul era nasol, imi este frica sa nu mor in somn.
Am 20 ani si am anxietate si atacuri de panica de mult timp, dar e prima data cand simt asta in somn, ziua nu am nimic merge inima normal si nici nu ma simt rau ..doar ca mai simt presiune in stomac.
Dau funda, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Da și bătăi neregulate și altele - vezi aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/....../anxietate