| dontstoop a întrebat:

Am pierce sub limba si. s-ar putea sa se fi infectat. ce trebuia sa cumpar ca sa se duca infectiawinking
Fundita :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Betadină, tinctură de propolis.
Pa, pa.

| gabrielgypps a răspuns:

Trebuie sa scoti imediat pierce-ul si apoi sa iei antibiotice.
sub limba va fi mereu ud de la saliva si remediile locale nu vor fii foarte eficiente. poti cere recomandarea medicului pentru ceva tincturi sau siropuri dezinfectante si antibiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. am si eu pierce sub limba. Daca prin infectie tereferi la o chestie alba la locul gaurii, nu te speria. Este perfect normal sa se intample asa. Am patit si eu si m-am speriat. Dar e doar tesut mort, va disparea dupa 7 zile... aproximativ. Din curiozitate... tu ce simtome ai?

| JustMeYl3 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa te duci la doctor...

fundita?