| alinush000 a întrebat:

am o intrebare...ce e sectia chirurgie septica? pentru ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Septic,,inseamna o camera protejata impotriva microbilor, de obicei o sala de operatie, ori unde se panseaza ranile deschise.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In chirurgie septica sunt cei operati care au facut infectii.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Pentru cei care sunt sceptici in a face o chirurgie laughing. Sincer chiar nu stiu.

| Cuc_Vasile_Robert_1960 a răspuns:

O camera ferita de microbi care apara ranile deschise auci