| vasivasy a întrebat:

Buna am o intrebare... daca nu ai mai facut o criza de epilepsie aproape timp de doi ani se poate da de permis ai voie se considera tratata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta se va vedea la analizele pe care ai sa le faci pentru permis.

| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea tarilor nu doar in tara noastra medicii se tem sa-si asume responsabilitatea de a declara o persoana cu epilepsie compatibila cu calitatea de conducator auto, chiar in conditiile in care ar trebui sa faca acest lucru. In conditiile actuale de trafic acordarea unui permis poate pune in pericol atat viata conducatorului auto cu posibile manifestari epileptice necontrolabile cat si a celorlalti participanti la traficul rutier din ce in ce mai infernal. Te-as sfatui sa te gandesti extrem de bine daca tu ti-ai putea asuma un asemenea risc potential. Multa sanatate

| cristimihailov a răspuns:

Doctorul trebuie sa spuna asta...

Gandeste-te insa ca vei conduce. Si cand esti pe autostrada te-ar putea lua o criza. Realizezi cat de nasol e atat pentru tine cat si pentru ceilalti participanti la trafic nevinovati?

Eu personal nu as da de permis. Unele lucruri pot avea urmari nasoale. Intrebarea va fi cat de usor iti va fi tie sa treci peste asa ceva daca s-ar intampla?