| Cludiii a întrebat:

Am o intrebare destul de ciudata. Am 13 ani si inaltimea de 1, 55 si 38 de kg. Mi se pare ca sunt foarte slaba si foarte mica! Nu stiu ce sa fac sa cresc in inaltime si sa ma mai ingras [am luat si pastile si am facut tot posibilul sa mananc cat mai mult]. Va rog niste solutii sau macar sa stiu daca ma dezvolt mai greu sau. Va rog ajutati-ma! Dau FUNDA+VOT la raspunsul cel mai bun si VOT la fiecare raspuns! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sshine a răspuns:

happy Am avut multi colegi care nu depasesc 1. 40, deci e in regula, nu te speria vei creste in ritmul tau! Nu`i lasa pe altii sa te tachineze, nu esti singura fata de pe glob care are 155 cm si sub 40kg, eu spre exemplu la 14-15 ani am 168cm si 40 si ceva de kg laughing. Sporturile nu te fac neaparat mai inalt cum spun cei de mai jos oh go on se fac din placere si pentru. a mentine conditia fizica ( spun eu ). Cei care fac basket sau mai stiu eu, sunt inalti de la mama natura nu fiindca sar si arunca o minge la cos rolling eyes. Cu timpul o sa te inalti happy cat despre pastile waiting nu le mai lua fiindca iti pot face mai mult rau decat bine! Te vei ingrasa si inalta asa cum vrea Cel de sus happy. ^^

8 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

O să vezi când o să creşti, că o fată micuţă şi slăbuţă e cea mai ok.
Dacă eşti înaltă şi slabă te uiti de sus la băieţi laughing, dacă eşti mică şi bondoacă nu eşti tocmai graţioasă, tu ai cea mai bună combinaţie, crede-mă. Eu de exemplu am 173 si 50kg, sunt slabă şi lungă, şi e aiurea. Nu te apuca să iei nu ştu ce porcării, mai ales că ai doar 13 anişori, te vei dezvolta cu vremea. happy

| DeeaLove08 a răspuns:

Pai si eu am tot 13 ani, 1. 65 si 42 kilograme. toata lumea imi zice ca sunt slaba dar eu consider ca e mai bine asa decat sa te infometezi si sa tii diete atunci cand esti gras. ai grija ce faci, fiindca dupa ce iei in greutate e foarte greu sa slabesti. pentru a te inalta poti face sport, sa stai agatata de spalier la sala de sport.mai multe metode. incearca sa te placi asa cum esti! o fata de varsta mea are 1. 40 m si nu isi face probleme, cu timpul o sa te dezvolti, daca nu ai cu cine sa semeni mica de inaltime in familie

| Mimii9832 a răspuns:

Nu e foarte rau.Bazeaza'te cel mai mult pe lucruri sanatoase mananca multe fructe si legume practica sporturi care te ajuta sa iti atingi inaltimea ta.Mult noroc:*!

| Mimii9832 a răspuns:

Aaa ink un amanunt nu mai lua pastile nu rezolvi nimic mai rau faci.winking

| Mimii9832 a răspuns:

Ma u ce nu intelegi ca are 13 anilaughing?

| Cludiii explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! Inca un amanunt mama si tata nu sunt mici de inaltime. arata amandoi bine pentru varsta lor! Sper ca si eu sa fiu la fel! :X

| unbaiat a răspuns:

Stai calma ca este ok pentru varsta si inaltimea ta. Vrei ca pe la 20 de ani sa fii o fata cu fundul mare? laughing "Suferinta" ta de azi va fi atuul tau de "maine".

Răspuns utilizator avertizat