| Kokolina a întrebat:

Am o intrebare:
mi-a intarziat menstruatia aproximativ 10 zile, iar acum mi-a venit insa nu este asa mult ca de obicei si este negru cu chiaguri de sange negre.Trebuie sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu trebuie sa-ti faci griji, mai ales in cazul in care nu ai mai mult de 2-3 ani de la aparitia menstruatiei.Pana se va regla, poti avea destul de des astfel de dereglari.Nici in cazul in care ai menstruatia de mai bine de 3 ani nu trebuie sa-ti faci griji, decat in cazul in care astfel de dereglari sunt frecvente(intrucat menstruatia poate fi data peste cap chiar si din cauza unei banale raceli, deci nu trebuie sa te alarmezi daca va fi diferita doar pentru o luna). Numai bine.

7 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Probabil ca ai fost racita, de aceea si intarzierea de care ai spus si cheagurile de sange existente. Nu ai de ce sa-ti faci griji doar sa incerci sa nu-ti fie frig in zona lombara si sa te feresti pe cat poti de raceli. Multa sanatate! Pupic!

| Zangetsu a răspuns:

Da

| Cherisheverything a răspuns:

Nu este tocmai "negru" cum spui tu ci un rosu foarte inchis. Nu este normal sa se faca cheaguri la menstruatie, insa sa iti intarzie nu este ceva iesit din comun. Nu consider ca este o problema grava insa daca chiar vrei sa te asiguri, intreaba o ruda, mama, sau un medic happy.

| Nostradamuss a răspuns:

Ai sa mori

| CityOfSatan a răspuns:

Depinde,depinde de multi factori.straight faceFa-ti un test!

| DeeaDeutss a răspuns:

Nu,nu trebuie, am patit acelasi lucru.
Daca esti la inceput este normal.
Nu trebuie sa te sperii.
Dar ar fi bine sa te duci sa iti faci niste analize poate ai racit, si un control de rutina

| liveplus a răspuns:

Nu in special daca e de la inceput ai putea sa nu o ai regulata iat cheagurile daca sunt mici sunt normale dar nu strica sa te duci din cand in cand la un control.