| elena2012 a întrebat:

Buna ! am o intrebare ... mi se intampla ceva daca iau 5 pastile dintr-o data de paracetamol sinus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Da, pot exista numeroase efecte adverse, unele din ele din cele mai grave, deci nu iti recomand sub nici o forma, mai ales ca nu te va ajuta cu nimic in plus fata de cazul in care iei o singura pastila asa cum scrie in prospect.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu vad de ce trebuie sa iei 5 pastile! Paracetamolul calmeaza durerile pentru circa 4 ore, daca revine durerea trebuie sa inlaturi cauza. Mergi la medic!

| Magnifico a răspuns:

Citeste prospectul.Eu zic ca nu ai voie! Ai putea ajunge la spital straight face

| DumiAlex98 a răspuns:

DA! Sa nu faci asta niciodata poti sa ajungi la spital si sa te intoxici! Daca te doare capul incearca sa iei paracetamol si sa te culci... funda? Iti doresc sanatate!

| DeeaLoredana a răspuns:

Posibil sa iti fie oribil de rau. Gandeste-te la ce poate sa ti se intample daca unora le trece de la 1, si tu iei 5. Daca ai vrea sa iei 5 din diferite motive care tin mai degraba de chestiuni emotionale, eu zic din nou sa nu. Ma rog, mai bine nu lua atatea pastile dintr-o data ca mai tarziu nu stii ce efecte or sa aiba asupra organismului tau.