| mihaela_8755 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare ce se intampla daca iau 10 pastile odata (paracetamol)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LexieG a răspuns:

Mai bine nu lua atatea fiindca nu se stie cum va reactiona organismul tau.Este posibil sa nu ai nici o reactie dar este si posibil sa intri in stop cardio respirator.Ca si in cazul unei supradoze.Ai grija! fundita?

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iti distrugi ficatul si stomacul!

Bula
| Bula a răspuns:

Vei face diaree sau ti se va face... clisma big grin

| MMihai a răspuns:

Ești nebună cu totul dacă crezi că luând tot tratamentul „o dată " scapi de boală!
Să iei cum ți-a prescris medicul, nu fă invenții idioate, pe sănătatea ta!

| RoXxy a răspuns:

Mai pune 5 si sigur esti dusalaughingDar ai grija la sanatate! SA le bei cu apa plata

| PhaseMorphXR a răspuns:

Riști să-ți distrugi ficatul (din cauza căruia poți suferii in chinuri până la o săptămână, înainte sa mori)... asta însă depinde si de concentrația de Acetaminofen conținută de pastilele tale de Paracetamol. În alte cuvinte... nu te juca tu cu medicamentele, ca doare si arde happy.

| boogdan91 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Daca vrei sa te sinucizi incearca si tu cu vreo 20pastile de xanax, diazepam...vezi tu, ceva mai tare care se ia doar pe reteta.

| Scherimuvi a răspuns:

Te duci in sus la sau la spital orsicumwinking

| R0XANNE a răspuns:

In primul rand, de ce ai lua 10 pastile dintr-o data?

| selfie a răspuns:

Ma gandesc ca poti muri. Dar ce rost are?

| SAMM0603 a răspuns:

Scade temberatura corpului pana mori!

| HabarNuStiu a răspuns:

Daca le iei pe toate deodata e ca si cum te-ai droga stiu multi oameni(pe net am aflat)care au murit din aceasta cauza.

| bybycorleone a răspuns:

De preferat nu lua, daca nu vrei sa ajungi la doctor pentru spalaturi stomacale

| Gabby23 a răspuns:

Direct la spital sau moarte

| Denisa987 a răspuns:

NIMIC. Am luat 7 deodata, algocalmine si parasinus acum 10 minute si n-am NIMIC.

| Tihoi_Adriana_1995 a răspuns:

Am luat 50 si stau in picioare

| adry99 a răspuns:

O s-o iei razna

| Alexandra_Pauleti_1997 a răspuns:

Iti zic eu ce se intampla, pentru ca am "experimentat" astasad dupa 10-15 min dupa ce iei 10 pastile incepi sa ametesti, iti tremura picioarele si nu poti merge calumeastraight face vezi in ceata, te doare capul si vomiti...trebuie sa bei apa cu sare.parca asta am baut eu. trebuie sa stai in pat ca sa te simi mai bine.a doua zi, te simti mai bine!