| crysmaria a întrebat:

Buna!:* am o intrebare ...se poate face sex cu prezervativ daca fata face un tratament cu ovule?

fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in cursul tratamentelor locale se poate face sex cu prezervativ, desi nu e chiar recomandabil.

caramela
| caramela a răspuns:

Nuuu, categoric nu, eu am urmat un tratament cu ovule acum 2 luni si citez dr: "Draga mea sti ca pe perioada tratamentului, este contraindicat a te iubi cu sotul, asa ca fii cuminte sa nu ne batem eu imi fac datoria sa te anunt, iar tu faci ce doresti daca tii la sanatatea ta" deci acestea au fost cuvintele doctoritei.alegerea iti/va apartine.wave

| Agnes00 a răspuns:

Pe perioada tratamentului cu ovule nu este indicat contactul sexual, chiar si cu prezervativ se poate imprastia bacteria respectiva si in plus sexul poate impiedica tratamentul sa functioneze.

| tequila777 a răspuns:

De putut - evident ca se poate, dar nu e indicat :D
Vaginal este nevoie de perioada respectiva de "liniste" ca sa-si poata face efectul acel tratament fara probleme.

_____ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!