| Anayna a întrebat:

Bună, am o mare problema
Am paduchi de cap și mi e rușine sa i spun mamei deoarece prin Iulie am scăpat de ei și tot a fost bine. Dar acum au reapărut din nou! Cum as putea sa scap singura de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| annempx a răspuns:

Poti merge singura la farmacie si sa-ti cumperi sampon special anti-păduchi, dar mai bine ii zici mamei tale.

| Pirvuceanu_Mihaela_2002 a răspuns:

Mergi la frmacie cere sampon antideparizitar pentu parul ca paduchi asa se numeste apoi spalate cu el pe cap ai grija sa nu iti dai in ochi, daca ai multi poti sa te speli de doua ori pe saptamana cu samponul daca nu doar o data e suficient