| piticoth_2699 a întrebat:

Cum scap de paduchi? sunt speriata si imi e rusine...:-s ajutooor!

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ori te dai pe par cu gaz, ori cumperi de la farmacie solutii speciale pentru acestia, iar ca sa nu existe riscul de a ramane cu ouale acestora (lindini) e bine sa pui pe cineva sa te curate fir cu fir.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Primul sfat: nu da cu gaz o sa ti cada parul deci nu.
al doilea sfat : exista la farmacie solutie antipaduchi. cumpara si da ti pe par.

| Ruddy_2272 a răspuns:

Exista la farmacie sampon si lotiune contra paduchilor.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup