| Maria_7245 a întrebat:

am o mare problema...pe data de 20 trebuie sa fiu bolnava
astazi m-a durut burta si am facut treaba mica foarte des, si ma ustura foarte tare spre seara cand m-am sters am observat ca aveam sange pe hartie, am cosuri iesite semn al menstruatiei ma puteti ajuta cu un sfat?straight face este grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Daca te ustura cand urinezi, inseamna ca ai o infectie urinara.
La varsta ta, nu sunt periculoase, dar e bine sa te tratezi. Mergi sa iti faci analize, dai urina de dimineata (o sa iti spuna ei ce sa faci) si te tratezi conform antibiogramei. O sa iti dea antibiotice cu spectru larg sau antibiotice care actinoeaza fix pe acele bacterii, dupa ce identifica tipul bacteriilor.

Sangele poate fi de la ciclul menstual sau poate fi legat de infectie (sa speram ca nu). Multa sanatate!

| ELLSSA a răspuns:

Trebuie sa te dai bolnava pe data de 20?
Foarte ciudat!
Esti la perioada pubertatiihappy

| măcheamăăăî a răspuns:

Daca iesi cu sange...(nu vreau sa te sperii ) dar e destul de grav.

| mihaela_6858 a răspuns:

Pai nu e nimic grav. in primul rand te ustura si faci treaba mica din cauza ca ai racit... si ti-a venit sange pentru ca trebuia sa iti vina menstruatia. daca te doare burta rau rau inseamna ca sigur ai racit la burtahappy dar stai linistita ca nu e grav.sa te speli cu apa calda nici fiarta dar nici rece si iti trece baftawinking sper ca te-am ajutat

| Alexa_9443 a răspuns:

Pai ti-a venit menstruatia!
Acum trebuie sa fol. tampoane!
Nu e grav e ceva normal!

| Maria_7245 explică:

Nu stiustraight face

| Maria_7245 explică:

Pe 20 trebuia sa imi vina menstruatia

| Maria_7245 explică:

Dar pe tampon nu curge...doar cand ma sterg cu hartie sau servetel umed

| Maria_7245 explică:

Chiar daca zilele trecute am avut contact sexual?