| Alex1234123 a întrebat:

Am o problemuta:

Acum vreo 2 luni cand mergeam la toaleta si facaem treaba mare pe hartie ramanea putin sange.
Asta pana la sfarsitul lunii trecute. (nu numai la treaba mare)
Acum cand fac traeba mare tare cateodata mai gasesc o picatura micuta.

Problema ce ma sperie: azi cand am fost (am avut diaree) si ma tot scremeam sa iasa tot... la final am observat ca parca mai venea ceva, cand m-am sters am observat ca era ceva parca iesit/umflat (nu ma durea/ustura) dupa ce m-am sters nu mai aveam nimic.

Vreo idee ce era?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lixu16 a răspuns:

Din relatarea ta pare ca ai HEMOROIZI. Aici putem sa ne dam doar cu parerea, un diagnostic exact il poate pune doar medical.
Nu e ceva foarte foarte greav, dar netratati pot adduce neplaceri. ( daca sunt hemoroizi) Igiena nelipsita si mananca multe fibre, cel mai important sigur si indicat ar fi sa consulti un medic.
Multa sanatate

| Alex1234123 explică (pentru lixu16):

Era moale si oarecum "sferica" de dimensiuni mici (cat unghia de la degetul mic, poate mai mica)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil sa fie hemoroizi.
Mare grija la alimentatie, evita condimentele iuti, include in alimentatia zilnica mai multe fibre, fructe, legume.
Mergi si la medic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

La doctor sunt hermoroizi si trebuie uie sa faci tratament mai incolo poti avea dureri mari asa ca consulta un doctor.