| karlikuicsddd a întrebat:

Am o mica-mare problema. Mi se pare o mare problema pentru ca azi este ziua mea, si am organizat o petrecere. Sa incep cu inceputul: acum doua saptamani am lesinat subit in baie. Nu e nimic neobisnuit, deoarece am mai patit asta de cateva ori datorita hipocalcemiei. Insa aum, de 3 zile, am o stare oribila. Nu am lesinat, insa am acele stari de lesin intruna: pierderea vederii si infundarea urechilor, amortirea membrelor, si mai grav, obosesc din orice. Ma ridic din pat, vad stele verzi, obosesc, reapir greu iar inima incepe sa aiba batai tot mai rapide; merg putin mai repede, aceleasi stari. Hipotensiune banuiesc ca nu e, pentru ca mi-am luat tensiunea si am 115 cu 80. Crezand ca fac caderi de calciu, am luat zilnic 1000mg de calciu, si beau si lapte, consum produse lactate, mananv fructe si legume. In principiu, am un stil de viata aproximativ in regula. Sport nu fac, decat mergeam la sala. Dar de cand cu oboseala asta din orice, nu am mai mers. Ce ar putea fi? Sa fiu oare anxioasa? Mentionez ca nu am probleme cu spatiile inchise si aglomerate. A, si ce as putea sa iau (medicament) sa ma linisteasca pentru diseara la petrecere? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Menționez că trebuie să te vadă medicul de familie, nu iei niciun medicamnt fără avizul doctorului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani!

Ce ti se intampla poate avea o explicatie simpla sau pot fi semnele ca suferi de ceva mai grav. Ar fi cazul sa iti faci un set de analize complet.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Cum ar fi sa te duci la medic?

| Ankutza2394 a răspuns:

Ar trebui sa mergi cat mai repede la medic si sa iti faci niste analize mai amanuntite! nu mai amana! sanatatea e cea mai importanta! multa bafta si la multi ani!